WhatsApp’tan AirDrop benzeri yeni özellik!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformlarından biri WhatsApp’tır. Platform birçok yeni özellik sunarak kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi planlıyor. WhatsApp’ın sunduğu yeni bir özellik de AirDrop’a benzer bir dosya paylaşım özelliğidir. Detaylar burada!

Özellik telefonu sallayarak çalışıyor!

Milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp, her geçen gün yeni özellikler sunuyor. Bu özellikler öncelikle kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Son gelen haberlere göre WhatsApp, sahip olduğunuz kişilerle dosya paylaşmanıza olanak sağlayacak özellikler getiriyor.

Son zamanlarda Samsung ve Google, Android Nearby Share’in dosya paylaşım özelliğini geliştirdi ve adını Quick Share olarak değiştirdi. Tüm WhatsApp kullanıcılarının seveceği yeni özellik AirDrop benzeri işlevselliktir.

Ekran görüntüsü ayrıca özelliğin nasıl çalıştığını da gösteriyor. Bu özellik, dosyaları çevrenizdeki kişilerle paylaşmanıza olanak tanır. Ancak iki cihazın piyasaya sürülmesiyle ilgili henüz bir haber yok.

Öte yandan telefon titreştiğinde bile çalıştığı biliniyor. Platform, alıcının uygulamayı açmasını ve paylaşım isteğini onaylamak için telefonu sallamasını gerektiriyor.Ayrıca bu işlemler uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.

Tüm bunlara ek olarak bu alanın halen geliştirilme aşamasında olduğunu bilmek önemlidir. Ancak ne zaman gönderileceği ya da aynı anda kaç dosyanın aktarılacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Çıktığı anda kullanmayı düşünüyorum.

Peki siz WhatsApp’ın dosya paylaşım özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir