Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır? [∞]

Sonsuzluk işareti, 8 kenarlı bir işarete benzeyen ve sonsuzluğu temsil eden matematiksel bir semboldür. Bu içeriğimizde klavyede sonsuzluk simgesi nasıl yapılır, telefonda sonsuzluk simgesi nasıl yapılır ve kolay bir şekilde sonsuzluk simgesi nasıl yapılır göstereceğiz.

klavyeyi kullanarak sonsuzluk sembolü nasıl oluşturulur?
Alt + 8734 kombinasyonu,bilgisayarklavyesinikullanarakkenarsekizsembolünüoluşturmakiçin kullanılır. Klavyenizdeki Alt tuşunu basılı tutun ve sırasıyla 8, 7, 3 ve 4 tuşlarına basın. Sonsuzluk işareti yazılmıştır. Bazı durumlarda bu kombinasyon hatalara yol açabilir. Bu gibi durumlarda Alt+256kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.

Mac bilgisayarda sonsuzluk sembolünü oluşturmak için Option + 5 kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.

karakterlik bir kartta blosu kullanarak sonsuzluk işaretini oluşturun
karakter tablosu, klavyede bulunmayan veya farklı kombinasyonlar kullanılarak oluşturulan simgelerin ve sembollerin yer aldığı bir tablodur. Bu tabloda oluşturamadığınız ve ya klavyede bulamadığınız tüm simgeleri göreceksiniz. Karakter haritasını kullanarak sonsuzluk sembolü oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Tuş kombinasyonu Windows + R
1. Windows tuşunu ve klavyedeki R harfini aynı anda basılı tutarak Çalıştır ekranını açın.

Bir karakter haritası aç
2. Açılan ekranda alana charmap” yazın ve Enter tuşuna basın. Karakter tablosu açılır.

Karakter eşleme tablosunu kullanarak sonsuzluk sembolünü nasıl oluşturabilirim?
3. Karakter eşleme tablosunda sonsuzluk simgesi 221E Unicode’a aittir. Ekranın sağ alt kısmında yer alan “Unicode’a Git ” kutusuna 221E yazarak sonsuzluk sembolünü yazdırabilirsiniz.Seçiminiziyaptıktansonra,KopyalananKarakterlerbölümündekiSeçdüğmesinive ardından Kopyala düğmesini tıklayın Sonsuzluk sembolü kopyalanır.

Telefonundan sonsuzluk işaretini nasıl oluşturabilirim?
Bir telefondan sonsuzluk sembolü oluşturmanın en kolay yolu, gerekirse sembolü başka bir yerden kopyalamaktır. Bu sembolü sürekli kullanmanızgerekiyorsakopyalayaraktelefonunuzunklavyefavorilerine ekleyebilirsiniz. Favorilerinize eklemek için aşağıdaki rehberimizi okuyabilirsiniz.

Android’de sonsuzluk işareti nasıl oluşturulur
Android telefondaki sonsuzluk simgesi için telefonunuzun Ayarlar menüsüne gidin.
Açılan ekranda Dil ve giriş > Sanal klavye > Kişisel sözlük menülerini takip edin.
Kişisel sözlük ekranı açıldığında ekrana gelen dil seçeneklerinden Türkçe dilini seçiniz ve ekranın sağ üst köşesindeki “Ekle” butonuna tıklayınız.
Kişisel sözlüğünüze yeni kelimeler ekleyebileceğiniz bir ekran görünecektir. Bu ekranda “Word” kutusuna “infinity” yazın. Kopyaladığınız sonsuzluk işaretini (∞) doğrudan alttaki kısa yol kutusuna yapıştırın. Artık telefonunuzda yazı yazarken “sonsuzluk” kelimesini kullandığınızda ekranınızda otomatik olarak sonsuzluk simgesi belirecek.
*Bu yöntemi kullanmak için Android telefonunuzun klavye ayarlarında kelime ve emoji tahminlerinin etkinleştirilmesi gerekir.

iPhone’da sonsuzluk işaretin iyapmak
iPhone’daki sonsuzluk simgesi için telefonunuzun ayarlar menüsüne gidin.
Açılan menüde “Genel” butonuna ve ardından “Metni Değiştir” butonuna dokunun.
Ekranın sağ üst köşesindeki“+” (artı) düğmesine dokunun.
Açılan ekranda “İfade” alanına Sonsuzluk” kelimesini, “Kısa yol” kısmına da sonsuzluk işaretini (∞) ekleyin. Sonsuzluk sembolü artık klavye kısa yollarınıza eklenecektir. Eklediğiniz ifadeyi girerek kısa yola istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir