Otobüsle Büyük Avrupa Turu

Bugün sizlere üniversite öğrencilerinin ve genç profesyonellerin neredeyse tüm Avrupa’yı tek otobüsle, düşük bütçeyle ve ek seyahat ücreti olmadan kolayca seyahat etmelerine yardımcı olmayı amaçlayan yerel bir marka olan Interbus’tan bahsedeceğim.

Neden her yıl binlerce insan bu şirketle Avrupa’yı dolaşıyor? Interbus nedir?

Turist olsun ya da olmasın herkes başka ülkeleri keşfetmek ister. Ancak vize nasıl alınır, ücreti ne kadar, bilmediğimiz bir yere nasıl gidilir gibi çoğu soru hayallerimizi ertelememize neden olabiliyor.

10 yıllık tecrübesiyle Avrupa’yı otobüsle gezme konseptinin ilk örneği olan Interbus, Avrupa’nın hemen her yerini tek seferde, uygun bütçeyle ve tam güvenlikle gezmenize olanak sağlıyor, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne kayıtlı ( TÜRSAB) ve yurt dışında geniş deneyime sahiptir. Tecrübeli bir ekipten oluşuyor. Düşünmek. Bundan 10-15 yıl önce “Ankara ve İstanbul’dan bir otobüs çıkıp sizi Avrupa’nın büyük bir kısmına götürürdü.” “Bu olabilir mi?” Söyleyebiliriz. Ancak son dönemde bu durumun değiştiğini ve Avrupa’da otobüs turlarının popüler hale geldiğini sanırım siz de benim gibi gözlemlemişsinizdir.

Dünyayı otobüs, uçak, tren ve otostopla dolaşan, ülkemizde ek yolculuk maliyeti mantığını ortadan kaldıran Avrupa otobüs seyahati programı Interbus, gerçekten de yaz aylarında vakti olanların düşünmesi gereken bir seyahat türü ve Daha önce hiç yurt dışı tecrübesi olmayanlar.

Interbus programına tüm otel ve ulaşım masrafları dahildir. Bu program kapsamında vizenizi, kalacağınız oteli ve seyahat programınızı düzenleyen bir organizasyonla seyahat etmek elbette çok uygun. Güzergah önceden belirlenmiş olsa da; Klasik bir geziden farklı olarak, ziyaret ettiğiniz şehirler ziyaretinde size tanınan serbest zaman sayesinde tek başınıza veya arkadaşlarınızla özgürce seyahat etmek için ihtiyacınız olan her zamanı bulabilirsiniz.

18 ülke ve 27 şehrin programı şöyle: İlk kez yurtdışına çıkacaklar için son derece güvenli bir seçenek olan Interbus, Büyük Avrupa Turu ile bu yıl 18 ülke ve 27 şehri aynı anda ziyaret edecek. Bunlar hangi ülke ve şehirlerdir?

Yunanistan : Selanik (konaklama)
Makedonya : Üsküp
Macaristan : Budapeşte (konaklama)
Avusturya : Viyana
Çek Cumhuriyeti : Prag (konaklama)
Almanya : Berlin
Hollanda : Amsterdam (konaklama)
Fransa : Paris (konaklama)
İspanya : Barselona (konaklama)
Fransa : Cannes- Nice (konaklama)
Monako : Monte Carlo
İtalya : Roma (konaklama)
İtalya : Floransa – Pisa
Slovenya : Bled Gölü (konaklama)
Hırvatistan : Zagreb
Sırbistan : Belgrad
Bulgaristan : Sofya

Bahsettiğim tüm ülke ve şehirleri, sizinle aynı deneyimleri yaşamış, eğlenceli, dost canlısı insanlarla dolu bir otobüste geziyorsunuz. Konaklama ve seyahat organizasyonu konusunda endişelenmenize gerek yok. Hatta seyahate çıkmadan önce size verdikleri liste aracılığıyla, neye ihtiyacınız olabileceği ve yanınıza almanız gerekenler konusunda tavsiyelerde bile bulunuyorlar. Kısacası 18 ülkeye seyahat etme konusunda endişelenmenize gerek yok. Size sadece çantalarınızı toplayıp televizyonlarda ve kitaplarda gördüğümüz Avrupa’nın turistik bölgelerine yapacağınız gezinin keyfini çıkarmak kalıyor.

Sizin gibi macera ve deneyim arayan yol arkadaşlarıyla dolu bir otobüste uzun süre otobüste olmak ilk başta korkutucu gelebilir. Sonuçta 20 gün boyunca aynı otobüste birlikte seyahat edeceksiniz. Ancak bu korkunun yersiz olduğunu söyleyebilirim. Ne için ? Çünkü katılımcılar özenle seçiliyor ve tüm başvurular kabul edilmiyor. Üstelik tüm seyahatinizi otobüs yolcusu arkadaşlarınızla geçirmek zorunda değilsiniz. Ayrıca gezdiğiniz şehirlerde arkadaşlar da edinebilirsiniz. Örneğin Paris, Roma gibi şehirlerde konaklama süresi 1 gece 2 gündür. Bu süre zarfında harika dostluklar kuruluyor ve uzun boş zaman sayesinde gezinizi beğeninize göre şekillendirebiliyorsunuz. Ayrıca otobüste geçirilen zaman da sizi pek yormuyor. Çünkü belli aralıklarla ayarlamalar yapılıyor ve düzenli aralar veriliyor. Konaklama genellikle ziyaret ettiğiniz büyük şehirlerdeki çok güzel 3 ve 4 yıldızlı otellerde yapılır.

Tek yapmanız gereken, Avrupa’nın en güzel ülkelerini ve dünyaca ünlü binaları görebileceğiniz, farklı kültürleri deneyimleyebileceğiniz, bol bol gezebileceğiniz heyecan verici bir yolculuğa çıkmak. Interbus ekibi sizin için geri kalan her şeyi halledecektir. Çoğu destinasyona ulaşım otobüsle sağlanmakta olup, “Dil bilmiyorum” ulaşımını da kullanabilirsiniz. “Acaba bu ülkeleri ziyaret edebilir miyim? Bu konuda endişelenmenize gerek yok. Kayıt olduktan sonra tek yapmanız gereken, Avrupa’yı samimi bir atmosferde keşfetmeyi ve bu güzel rotada Avrupa’nın tadını çıkarmayı planlamak.

Koordinatörler geziye başlamadan önce ve tur boyunca tüm soru ve sorunlarınızla ilgilenip ilgileniyorlar. Hemen hemen her konuda destek alıyorsunuz ve bunu son derece samimi bir şekilde yapıyorlar. Harika anılarla geri dönmeniz için ellerinden geleni yapıyorlar. Seyahatinizden önce sizinle bir ihtiyaç listesi bile paylaşıyorlar, böylece yiyecek maliyetlerini azaltmak için otobüse sürdürülebilir yiyecek kutuları koyabilirsiniz. Geleneksel turların aksine sizi nerede yiyeceğinizi, ne alacağınızı zorlayan bir ekip yok. Sadece istediğiniz şeyi kaliteli ve daha düşük maliyetle nereden satın alabileceğinizi önerirler.

Interbus’a nasıl katılabilirim? Turu incelemek ve kayıt olmak için www.interbustur.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu turlar genellikle yaz aylarında haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında gerçekleştirilir. Bu dönemdeki tarihler aşağıdaki gibidir:

10-29 Haziran

10-29 Temmuz

10-29 Ağustos

10-29 Eylül

Kim bilir belki haziran ayında rota üzerindeki şehirlerden birinde Interbus programına katılabilirim çünkü o zaman Avrupa’da olacağım 🙂

İçinizdeki gezgini ortaya çıkarmak istiyor ancak hala çekingen davranıyorsanız Interbus ile ilk adımı atmak büyük ve çok etkili bir adım olacaktır. Ve sanki yalnız seyahat ediyormuşçasına özgürsün; Rahatça seyahat edin, keşfedin ve yolun her adımında sizi önemseyen insanlarla eğlenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir