Apple, iOS 17.2 RC sürümünü yayınladı: İşte iOS 17.2 ile iPhone’a gelen yeni özellikler

Apple, iOS 17.2 ve iPadOS 17.2 güncellemelerinin RC sürümlerini yayınladı. Dördüncü beta sürümünün yayınlanmasından bir hafta sonra iOS 17.2 RC, yeni Journal uygulaması, iPhone 13 ve 14’te yeni nesil Qi2 kablosuz şarj desteği ve iPhone telefoto kamerasında iyileştirmeler dahil olmak üzere birçok yenilik, iyileştirme ve hata getiriyor. Bir düzeltme getirdim. 15 Pro modelindeki yeni özellikler ve işlem düğmeleri. içeriyordu.

İOS 17.2 güncellemesi, günlük aktivitelerinizi ve düşüncelerinizi takip etmek için bir günlük uygulaması ekledi. Günlük hayatınız hakkında yazabilirsiniz ancak Apple ayrıca dinlediğiniz müziklere, ziyaret ettiğiniz yerlere ve tanıştığınız kişilere göre konu önerileri de sunar. Fotoğraf, ses kaydı ve konum bilgisi ekleyebilirsiniz.

Apple Music uygulamasında artık tüm favorilerinizi içeren bir Beğeniler listesi var. Apple ayrıca ortak çalma listeleri için destek ekledi. Bir çalma listesini birden fazla kişiyle paylaşmanıza ve her katılımcıya şarkı ekleyerek çalma listesi oluşturmanıza olanak tanıyan bu özellik, iOS 17.2 betasında mevcuttu ancak daha sonra kaldırılarak iOS 17.2’ye eklendi.RC sürümünde mevcut değil.

iOS 17.2 güncellemesi neler getiriyor?

Mesajlar uygulamasında artık bir sohbet balonuna uzun basarak bir mesajı çıkartmayla yanıtlayabilirsiniz. Daha fazla güvenlik için iMessage iletişim anahtarı doğrulaması artık mevcut. iOS 17.2 güncellemesi, iPhone 15 Pro’da işlem düğmesi çevirisini sunuyor, bazı araçlarda kablosuz şarjı engelleyen bir hatayı düzeltiyor, iPhone 15 Pro’nun telefoto kamerası için odak hızını artırıyor, yeni hava durumu ve saat özellikleri ekliyor. Widget’lar vb. eklendi.

iOS 17.2’deki yeni özellikler şunları içerir:

Yeni günlük uygulaması (iCloud ile senkronize edilir, Touch ID/Face ID ile kilitlenir) iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max için eylem düğmesi çeviri seçenekleri iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max için mekansal video kaydı iPhone 15 Pro’nun telefoto kamerasının odaklama hızını artırır Mesajlar görüşmelerinize çıkartmalar ekleyin, Memoji’nizi güncelleyin ve kişi tuşlarınızı görün Hava durumu güncellemeleri ve yeni widget görünümleri Siri’yi kullanarak sağlık uygulaması verilerine erişme AirDrop iyileştirmeleri yeni dijital saat widget’ı Gelişmiş otomatik doldurma yeni klavye düzeni iPhone 13 ve 14 modelleri için Qi2 şarj cihazı desteği Bazı araçlarda kablosuz şarjı engelleyen bir sorunu çözer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir